Vacanta unde o putem petrece

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Vacanta unde o putem petrece

Mesaj Scris de Aisha la data de Dum 06 Iun 2010, 19:00

M-am gindit sa fac un topic pentru asta ca sa putem usor sa aflam din experienta celorlalte unde putem gasi o cazare la pret bun si intr-o zona frumoasa.
Aisha
Admin

Data nasterii : 15/12/1967
Data de inscriere : 19/01/2010
Localizare : Bucuresti

http://arta-frumoasa.forumotion.net

Sus In jos

CASA CRISTIAN din EFORIE NORD

Mesaj Scris de Aisha la data de Dum 06 Iun 2010, 19:07

Vila are 8 camere toate cu grup sanitar propriu, 5 cu dus , 3 sunt cu cada., toate camerele sunt doatate cu aer conditionat, televizor, frigider.
La parter exista un mic restaurant cu terasa , parcare gratuita in fata vilei.(este parcarea proprie nu a primariei).
Este situat langa hotel Traian (hotelul sindicatelor) la cca 50 m de gara CFR, (gara este vis a vis de vila) cam 150-200 m de mare (de la etaj 2 se vede marea) si vreo 70 m de ghiol (bai de namol).

Tarifele sunt:
1- 30 iunie = 70 lei /camera
1 - 19 iulie = 90 lei /camera
20 iulie - 15 august = 135 lei/camera
16 august - 30 august = 90 lei/camera

In functie de numarul de zile si nr de camere rezervate , tarifele se pot negocia.
--
Florentina Badea
Manager
*CONTUR TRAVEL SRL*
Constanta, 900745
Piata Ovidiu 14 Bloc B parter
Tel 0241 619777, 616616; Fax 0241 613192
E-mail info@contur-travel.ro Web www.contur-travel.ro

Este o constructie noua (de anul trecut), moderna, vis a vis de gara din Eforie Nord si foarte aproape de plaja.
De la ferestre se vede atit marea cit si ghiolul.

Ultima editare efectuata de catre Aisha in Dum 06 Iun 2010, 19:23, editata de 1 ori

Aisha
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aisha la data de Dum 06 Iun 2010, 19:12

Va pun aici poze cu camerele si cladirea.
Este superb acolo, iar preturile sunt negociabile.
V-am dat si numerele de telefon de la familia care o tine si care sunt buni prieteni cu mine, iar eu nu scap nici o ocazie sa merg la ei la mare.

Aisha
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aisha la data de Dum 06 Iun 2010, 19:17

Aisha
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aisha la data de Dum 06 Iun 2010, 19:19

VA DORESC SA MERGETI LA MARE CITEVA ZILE SI SA STITI CA SEPTEMBRIE ESTE MINUNATA LA MARE!

Aisha
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de Aisha la data de Dum 06 Iun 2010, 19:31

Sa precizez ceva:
Nu se inchiriaza prin firma ci direct de la cei care au aceasta pensiune, deci nu exista alte costuri
Doamna care are casa are la o firma de turism si de aceea are si punct de contact la firma.
Sunt o pereche tinara, amabili si foarte primitori.

Aisha
Admin

Sus In jos

Re: Vacanta unde o putem petrece

Mesaj Scris de florentina la data de Dum 06 Iun 2010, 20:02

Aisha a scris:Sa precizez ceva:
Nu se inchiriaza prin firma ci direct de la cei care au aceasta pensiune, deci nu exista alte costuri
Doamna care are casa are la o firma de turism si de aceea are si punct de contact la firma.
Sunt o pereche tinara, amabili si foarte primitori.

Multumesc pentru incurajari Aisha!
Daca reusim sa oferim turistilor un concediu placut in conditiile in care criza finaciara ne streseaza destul , e mare lucru, nu?!
Sa speram ca va fi asa si vor veni si zile insorite!!!

florentina
Zina

Data de inscriere : 06/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Aisha la data de Dum 06 Iun 2010, 20:16

Cu placere.
Mie imi place ce ati facut voi acolo si vin cu placere de cite ori ajung la mare.
Iar faptul ca este atit de aproape si de mare si de centru si de ghiol este de mare ajutor.
Parcarea mare din fata, faptul ca la parter este terasa aceea care difera de terasele de pe litoral carora eu le spun "zgomoteca", deci este linistita, constructia noua cu dotari noi sunt numai atuuri pentru a merge acolo.

Aisha
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de florentina la data de Dum 06 Iun 2010, 23:05

Multumesc mult Andreea! Da, camerele de la etaj sunt mansardate (5 camere). Sa stii ca de multe ori multumirile clientilor conteaza mult pentru ca daca pui suflet in ceea ce faci ... Eu si sotul meu incercam sa oferim cazare la un pret decent si daca se poate spune si frumos.
Ma bucur mult ca ti-au placut pozele, sunt conform cu realitatea pentru ca sunt facute de mine.
Sper ca vom putea face pensiunea si mai frumoasa. Vroiam sa fac un loc de joaca pentru copiii. Poate la anul ca anul asta ne-a doborat criza!!!

florentina
Zina

Sus In jos

Mesaj Scris de florentina la data de Dum 06 Iun 2010, 23:10

Da, camerele de la etaj sunt mansardate (5 camere). Sa stii ca de multe ori multumirile clientilor conteaza mult pentru ca daca pui suflet in ceea ce faci ... Eu si sotul meu incercam sa oferim cazare la un pret decent si daca se poate spune si frumos.
Ma bucur mult ca ti-au placut pozele, sunt conform cu realitatea pentru ca sunt facute de mine.
Sper ca vom putea face pensiunea si mai frumoasa. Vroiam sa fac un loc de joaca pentru copiii. Poate la anul ca anul asta ne-a doborat criza!!![/quote]

Scuze ptr exprimarea de pret 'frumos" sunt destul de obosita, ca astazi am avut o zi... de cosmar...
Multumesc mult!

florentina
Zina

Sus In jos

Mesaj Scris de gina la data de Lun 07 Iun 2010, 21:00

Felicitari celor ce au o asemene pensiune.Primeaza bunul gust,aspectul placut al mobilierului mai ales curatenia,chiar sunt placut surprinsa cit este de frumoasa si cum arata in interior,intr-o asemenea pensiune nu ai voie sa nu te simti bine si confortabil.Felicitari!!!

gina
Zina zorilor
Zina zorilor

Data nasterii : 07/10/1955
Data de inscriere : 02/06/2010
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de florentina la data de Mar 08 Iun 2010, 12:23

Sunt Florentina si sunt proprietara vilei in discutie. Asa ca daca vrei sa vii la noi (invitatia e valabila pentru toata lumea) esti binevenita!
Tarifele sunt negociabile in limita in care imi pot permite sa platesc utilitatile.
Deoarece am 15 ani de cand am o agentie de turism , stiu cam cum se pune problema si nu imi permit sa mi bat joc de calitatea serviciilor (nu opresc centrala, sau aer conditionat...).
Multumesc inca o data! Si mai vorbim...
Va stau la dispozitie cu orice informatie!

florentina
Zina

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum